WYDARZENIA
                                  Wigilia   szkolna


                       Spotkanie  ze Św.   Mikołajem                          Andrzejki  szkolne

                                                                                                          Święto   Niepodległości

                                                                        Dzień  Nauczyciela


                                                              

                                                          Dzień     Tabliczki   Mnożenia
                    


                                                     Akcja   "  Sprzątanie świata"


             

                                      Uroczyste   rozpoczęcie  roku  szkolnego  2021/22


                                                                              ROK   SZKOLNY   2021/2022
          

3  MAJA
Konkurs  " EKO-LUDEK"Dzień  wiosny
17  marca  Święto  PatrykaKonkurs  " Zapobiegajmy  pożarom"
Mikołaj  w  oddziale  przedszkolnymTablety  z  OSE

Po    przystąpieniu do programu OSE  zostaliśmy  wyróżnieni i przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i otrzymaliśmy „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE” składający się z 25 zestawów, których elementami są:  tablet graficzny wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui oraz rysik. Wartość dostarczanego Szkolnego Pakietu Multimedialnego OSE wynosi  19 725,00 zł netto, 24 261,75 zł brutto.

 

Dostarczony sprzęt stanowi wymierną pomoc zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

 

Tablety już służą naszym uczniom podczas zdalnej nauki.


,,Narkotykom i dopalaczom mówię NIE”

Aż 16 prac plastycznych z kl. VI – VIII

Aż 9 na konkurs gminny

Wyróżnienia i nagrody

dla

Zuzi z kl. VI

Łukasza z kl. VII

Amelii z kl. VIII

Nagrody

za udział

dla

Julii z kl. VI

Patrycji, Kacpra, Michała i Michała z kl. VII

Oliwii z kl. VIII

Swiatowy  Dzień  Tabliczki  MnożeniaSprzątanie  świata


Pasowanie   pierwszoklasistów

ROK  SZKOLNY  2020/2021

Dzień   żołnierzy  niezłomnych

 
Pokaz    historyczny

Zabawa  karnawałowa


Dzień   Babci  i DziadkaWigilia
Święty   Mikołaj


Andrzejki  szkolne
Święto   Niepodległości

Charytatywny  kiermasz  muffinek

Dzień   Nauczyciela


Wycieczka  do  Krakowa


IX  Światowy  Dzień Tabliczki  Mnożenia
Narodowe  czytanie  2019

Rok   szkolny   2019/2020Koniec roku szkolnego


Dzień  Dziecka
Dzień  Matki
3 MajaŻołnierze  wyklęciChoinka  szkolnaDzień   Babci i  Dziadka

Wigilia  szkolnaŚwięty  Mikołaj
Andrzejki szkolne
100 rocznica  odzyskania  niepodległościPokaz  historyczny
VIII światowy dzień  tabliczki  mnożeniaROK  SZKOLNY    2018/2019
Uroczyste   zakończenie  roku  szkolnego  2017/2018
                       „Dopalacze i ich skutki”

Dnia 8 czerwca w naszej szkole gościły uczennice Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wadowicach Górnych klasy III gimnazjum – Magdalena Krzysztofik i Martyna Rusek. Dziewczęta przeprowadziły zajęcia profilaktyczne na temat dopalaczy dla uczniów klas V – VII naszej szkoły.

W czasie zajęć gimnazjalistki starały się ukazać zagrożenia jakie wypływają z zażywania substancji o nazwie dopalacze. Wyjaśniły co to są dopalacze, jakie objawy mogą wywołać te substancje na organizm człowieka, przedstawiły skutki ich zażywania oraz fakty i mity, które krążą w społeczeństwie na temat dopalaczy. Ukazały nam także prawdziwe historie osób, które były uzależnione od substancji psychoaktywnych.

Po wspólnych zajęciach mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą świadomi jakie zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka stanowią substancje o nazwie dopalacze.DZIEŃ   MATKI3  MAJAWielkanocne  warsztaty  plastyczne
Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!


Szkoła Podstawowa w Izbiskach  należy do klubu szkół UNICEF i od paru lat bierze udział w różnych projektach organizowanych przez tą organizację, aby nieść pomoc dzieciom w krajach Afryki. W tym roku pomoc ta jest skierowana do dzieci w ogarniętej wojną Syrii.

W październiku szkoła zgłosiła swój udział w realizacji projektu poprzez zarejestrowanie się na stronie www.unicef.pl . Po otrzymaniu materiałów z Unicef

w listopadzie przystąpiliśmy do realizowania projektu. W ramach projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!” uczniowie zostali zapoznani z celami akcji, obejrzeli filmy i prezentacje o sytuacji dzieci w Syrii.  W ramach zajęć edukacyjnych przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem otrzymanych scenariuszy. Na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka o sytuacji dzieci w Syrii, rozwieszono plakaty,
z której także rodzice naszych uczniów mogli dowiedzieć się o dramacie w tym regionie.

Następnie podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole,  zapoznano zaproszonych gości  z niezwykle trudną sytuacją dzieci w Syrii i przeprowadzono zbiórkę charytatywną na ten cel. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizacje projektu.

Koordynatorzy akcji:

Halina Czaja

Renata Warzecha
„Dobre maniery” w naszej szkoleDnia 9 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs „Zasady dobrego wychowania”, w którym wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły z klas IV - VII. Celem tego konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat dobrego wychowania i zasad zachowania się w różnych sytuacjach życiowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością tzw. „etykiety”. Największe trudności sprawiły uczniom następujące pytania:  

- Kto przy przywitaniu pierwszy wyciąga rękę?

- Komu kogo przedstawiamy przy powitaniu?

- Kiedy otwieramy otrzymany prezent?

 

Tytuł „Mistrza dobrego wychowania” otrzymało troje uczniów:

Mateusz Krzysztofik – kl. IV

Aleksandra Cuber – kl. VI

Aleksandra Puła – kl. VII

 

Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Gminy Wadowice Górne.


Dzień  Babci  i  Dziadka
Choinka  szkolna

Wigilia  szkolna

Pieczenie  pierników
Święty    Mikołaj

Andrzejki   szkolne

Święto  Niepodległości


Przedstawienie  teatralne " Mali  muzykanci z Bremy"

Przedstawienie  teatralne

W listopadzie odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas 0-III, którego organizatorem była klasa III wraz z wychowawczynią p. Bożeną Pietryką. Uczniowie tej klasy przygotowali na spotkanie przedstawienie teatralne pod tytułem „Cztery żywioły”.  W rolach głównych wystąpili: Julia Bura- Woda, Błażej Hudy- Ogień, Zuzia Szady- Powietrze, Ewa Jarosz- Ziemia oraz Kuba Nowak- Wędrowiec 1, Alan Bury- Wędrowiec 2 i Anetka Kapinos- Wędrowiec 3. Zaprezentowali także piosenkę „Kiedy jesteśmy razem”. Zaproszeni goście  nagrodzili brawami występ trzecioklasistów. Następnie każda klasa miała okazję zaprezentować się kolegom. Pierwszaki  w składzie Wiktoria i Ania Kramarz, Faustyna Węgrzyn oraz Paweł Kilian zaśpiewały i zatańczyły  do piosenki „Oto ja”. Zaśpiewali również z kl. II w składzie: Milena Szewc, Karolina Padykuła, Kamil Strycharz, Dominik Oleksiak i Nikola Sarzyńska piosenkę pt. „Kocia samba”. Nad występami czuwała p. Dorota Simińska a świetną zabawę przy tańcach integracyjnych zapewniła p. Marzena Kagan. Na zakończenie dla każdego przygotowany był słodki poczęstunek. Całe spotkanie upłynęło w znakomitej i przyjacielskiej atmosferze.
                                                                                             

                                                           

 

Konkurs   Piosenki   PatriotycznejW listopadzie Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych zorganizował Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów kl. IV-VII Szkół Podstawowych Gminy Wadowice Górne. W wokalnych zmaganiach wzięło udział 23 uczestników. Nasza szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy 7: Marysia Kramarz, Zosia Kramarz, Ola Padykuła i Amelia Miga. Każda z nich zaśpiewała piosenkę zgodną    z tematyką konkursu:

                   Marysia Kramarz „O mój rozmarynie”,

                   Zosia Kramarz „Piechota”,

                   Ola Padykuła „Wojenko, wojenko”,

                   Amelia Miga „Pierwsza Kadrowa”.

Jury w składzie Leszek Gruszecki oraz ksiądz Paweł Furdyna, które oceniało występy przyznało Marysi Kramarz wyróżnienie i nagrody. Pozostałe dziewczyny także otrzymały dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY!

Światowy  Dzień  Tabliczki  Mnożenia


W dniach 25 – 29 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Izbiskach po raz kolejny uczestniczyli  w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcję przeprowadziły nauczycielki matematyki Halina Czaja i Ewa Działo. Uczniowie wykonali gazetki i plakaty na korytarzach szkolnych informujące o akcji. Ozdobili ściany działaniami i rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie trudnych przykładów mnożenia. Przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, spacerując po korytarzach szkolnych oraz w domu z rodzicami. 29 września 2017 r. powołani uczniowie w komisjach egzaminacyjnych sprawdzali „tabliczkową wiedzę” kolegów, a także osób dorosłych – rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy, kto w wyznaczonym limicie czasowym zdołał bezbłędnie podać pięć wyników działań, otrzymywał tytuł oraz certyfikat  MT EXPERT. Odbyły się także konkurencje sportowo-matematyczne o tytuł: Piłkarza Matematyki i Królowej Skakanki. 

Koordynator akcji - Halina Czaja   

Akcja „Sprzątanie Świata” w Szkole Podstawowej w Izbiskach


 
    W trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” organizowanej przez fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”.  W tym celu uczniowie wraz z opiekunami udali się w wyznaczony rejon do porządkowania. Uczniowie wyposażeni byli w worki do segregacji śmieci oraz rękawice jednorazowe. Akcja miała na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, ale głownie zmiana nawyków w życiu codziennym – unikanie tworzenia odpadów i odpowiednie gospodarowanie nimi.
  Udział uczniów naszej szkoły w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania nie.

 

                                                                                                                                                                             Anna Zając

                                                                                 ROK  SZKOLNY    2017/2018Szkolny Dzień Matematyki


13 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły świętowali Ogólnopolski Dzień Matematyki  pod hasłem „Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić".

 Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli matematyki w życiu człowieka i  pokazania, że może być ona przyjemna i dawać radość.

Uczniowie do tego dnia przygotowywali się już wcześniej. Uczniowie z klas IV – VI opracowali reklamę matematyki, okrzyk matematyczny, plakat matematyczny oraz pokaz mody matematycznej. Uczniowie klasy VI przedstawili słynnych matematyków tj. Pitagorasa, Talesa, Euklidesa oraz Kartezjusza. Efekty ich pracy mogli podziwiać uczniowie wszystkich klas podczas apelu.  Następnie zostały przeprowadzone matematyczne potyczki klasowe wśród uczniów klas IV – VI. Podzieleni na drużyny uczniowie brali udział w grach i zabawach matematycznych. Celem działań było udowodnienie, że rozwiązywanie zadań może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Wszystkie zespoły bardzo angażowały się do pracy i, co ważniejsze, świetnie się bawiły. Rozgrywki matematyczne wygrała klasa VI, kolejne miejsca zajęły klasa V i klasa IV. Koordynator akcji - Halina Czaja dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie się we wszystkie przedsięwzięcia związane z Dniem Matematyki i życzy sukcesów w odkrywaniu piękna matematyki.                         


Dzień   Babci  i  DziadkaChoinka  szkolnaWigilia   szkolna

 


Święty   Mikołaj   w  szkole
Andrzejki   szkolne 
Konkurs plastyczny na plakat związany ze Świętem Niepodległości.

Celem  konkursu było:• zainteresowanie uczniów historią niepodległości Polski

• kształtowanie postaw patriotycznych uczniów

• zachęcenie do poznawania trudnych dziejów naszej Ojczyzny

 • doskonalenie umiejętności plastycznych

 

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II – VI. Wpłynęło 17 prac plastycznych związanych z tematem. Plakaty związane ze Świętem Dnia Niepodległości stanowiły efekt wizualny podczas obchodów tego święta


w szkole. Konkurs został rozstrzygnięty 10 listopada 2016roku.

Komisja konkursowa przyznała I miejsce uczennicy klasy V Aleksandrze Cuber, II miejsce Aleksandrze Puła i Monice Noga z klasy VI,

a III miejsce pozostałym uczniom.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.                                                                      

                                                                                                    Organizator: Halina Czaja 
 

                          „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”

 

Dnia 10 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia
z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze patriotyczne.
Podczas akademii zaprezentowana została historyczna prezentacja multimedialna przedstawiająca trudną i długą drogę narodu polskiego do odzyskania niepodległości. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. W programie artystycznym przygotowanym przez panią Halinę Czaja wystąpili uczniowie klasy VI.

 

 

                                                                                                                       Opracowała: Halina CzajaVI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

w Szkole Podstawowej w Izbiskach

W dniach 26 – 30 września 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Izbiskach po raz kolejny uczestniczyli  w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie wykonali gazetki i plakaty na korytarzach szkolnych informujące o akcji. Ozdobili ściany działaniami i rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie trudnych przykładów mnożenia. Przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki, spacerując po korytarzach szkolnych oraz
w domu z rodzicami. Codziennie witali się innym hasłem związanym z tabliczką mnożenia, przeprowadzali różnego rodzaju gry i zabawy związane z mnożeniem. 30 września 2016 r. powołani uczniowie w komisjach egzaminacyjnych sprawdzali „tabliczkową wiedzę” kolegów, a także osób dorosłych – rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Każdy, kto w wyznaczonym limicie czasowym zdołał bezbłędnie podać pięć wyników działań, otrzymywał tytuł oraz certyfikat  MT EXPERT. Ponadto na lekcjach uczniowie rozwiązywali zagadki
i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. W klasach IV – VI został przeprowadzony konkurs na klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Odbyły się także konkurencje sportowo-matematyczne o tytuł: Piłkarza Matematyki i Królowej Skakanki.  Podsumowaniem matematycznych zmagań było wręczenie dyplomów i nagród mistrzom poszczególnych konkurencji. Wszystkie działania przyczyniły się do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a co najważniejsze wszyscy dobrze się   bawili.

                                                              Koordynator akcji - Halina Czaja
                                            

 

 
  

 

STRONA GŁÓWNA

INFORMACJE O SZKOLE

HISTORIA  SZKOŁY

KADRA   PEDAGOGICZNA

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

NASZE   KLASY

PUBLIKACJE

KALENDARZ

WYDARZENIA

RADA   RODZICÓW

PODZIAŁ  GODZIN

OGŁOSZENIA

TABLICA  INTERAKTYWNA
          


 

POCZĄTEK STRONY


Tel.: (014) 6669711
E-mail:
izbiska@go2.plSkontaktuj się z nami:
Szkoła Podstawowa  w  Izbiskach
39-308   Wadowice   Górne
woj. podkarpackie
.